czwartek, 31 marca 2016

Nietypowy pomysł na lokalizację wind dla niepełnosprawnych w Warszawie

Spółdzielnia mieszkaniowa "Przy Metrze" w 4 budynkach na osiedlu przy Lasku Brzozowym, postanowiła wykorzystać stare, nie używane zsypy na śmieci - we wnętrzu szybów zamontowano windy osobowe, które pomagają dostać się do swoich mieszkań wszystkim mieszkańcom, zarówno osobom niepełnosprawnym, starszym, jak i rodzicom z dziecięcym wózkiem. Ta unikalna przeróbka budynków wielorodzinnych została zrealizowana w ramach projektu Osiedle Bez Barier, włodarze spółdzielni zapowiadają, że to dopiero początek zmian, kolejne budynki czekają w kolejce.
Każda winda posiada osobne szerokie wejście otwierane za pomocą domofonu. Kabina jest duża - 1 metr na 1,5 metra, w środku zmieści się wózek inwalidzki lub duży wózek dziecięcy i dodatkowo nawet trzy osoby. Zapraszam do przeczytania pełnego artykułu na stronie - haloursynow.pl 

2 komentarze:

  1. Neverquest Titanium - Sega Mega Drive | Tioga Art - The
    Neverquest Titanium, a Sega Mega Drive emulator designed and micro hair trimmer manufactured by Electronic Arts, is microtouch titanium trim as seen on tv a Free-To-Play (FM) emulator that 2018 ford ecosport titanium allows you to play titanium trimmer Sega Mega Drive titanium build ROMs.

    OdpowiedzUsuń